Підготовка до УЗД органів малого тазу |Шпиталь Шептицького

Як підготуватись до узд органів малого тазу?

УЗД органів малого таза – це один з методів ультразвукового дослідження, який не потребує особливої підготовки, але певних правил дотримуватись все ж варто. Жінкам для підтримки свого здоров’я варто проходити дане дослідження хоча б один раз у рік (за певних показів кількість може збільшувати лікуючий лікар).

Як підготуватись до узд органів малого тазу?

Підготовка до узд органів малого тазу залежить від методу яким його будуть виконувати:

  • трансабдомінальне;
  • трансвагінальне.

Трансабдомінальне дослідження проводиться через стінку живота лише через наповнений сечовий міхур, тому перед процедурою обов’язково варто випити 1 літр води. Також за декілька днів до процедури рекомендується утриматись від вживання газоутворюючих продуктів, таких як: газовані напої, бобові, сирі овочі та фрукти, молочні продукти, жирне м’ясо, вироби із дріжджового тіста та чорного хліба.

Трансвагінальне дослідження проводиться шляхом введення у піхву спеціального датчика. Перед процедурою також варто утриматись від вживання газоутворюючих продуктів, не їсти за 4-5 годин до процедури, а також особливу увагу приділити гігієні зовнішніх статтевих органів.

Який період менструального циклу найбільш сприятливий для проведення узд органів малого тазу? 

Отже коли найкращий час для проведення узд малого тазу? Все залежить від того з якою метою дане дослідження призначене:

  • У фазу циклу від менструації до овуляції на узд гарно видно видно порожнину матки, що дозволяє більш точно оцінити стан яєчників та оваріальний резерв. Перед самою овуляцією є найкращий час для визначення стану шийки матки, щоб зрозуміти, наприклад, чи є поліпи в цервікальному каналі.
  • Друга фаза від овуляції до менструації у цей період краще оцінювати товщину ендометрію, оскільки його показники важливі для планування вагітності. Також наразі можна виключити наявність синехій у порожнині матки. Крім того, підтверджується факт овуляції, якщо у яєчнику міститься жовте тіло.

УЗД вагітності

Крім профілактичних оглядів УЗД органів малого тазу також проводиться і під час вагітності. Дана процедура є дуже важливою і дозволяю лікарю та майбутній мамі переконатись, що з малюком все гаразд та вагітність протікає добре. Крім цього під час цього дослідження майбутні батьки можуть дізнатись стать дитини та побачити малюка на екрані особисто.

УЗД органів малого тазу Львів, Шпиталь Шептицького

У Шпиталі Шептицького проводяться всі ультразвукові дослідження на новітніх апаратах та висококваліфікованими спеціалістами за європейськими протоколами. Ціна УЗД органів малого тазу становить 620 гривень.

Детальніше про цю процедуру на сторінці Ультразвукова діагностика.

З турботою про вас у професійній клініці здоров’я та любові.

telegram