Цистит – це запалення сечового міхура, що впливає на слизову оболонку сечового, викликане бактеріальною або грибковою інфекцією, яке викликає порушення сечовидільної системи. Лікування циститу призначає лікар уролог.
Цистит причини захворювання
Основними причинами виникнення є:
- Недостатня гігієна інтимної ділянки;
- Інфекції, такі як, кишкова паличка, стафілокок, стрептокок, а також грибкові інфекції;
- Інфекції, які передаються статевим шляхом;
- Раптове зниження імунітету;
- Ендокринологічні порушення (порушення гормонального фону);
- Малорухливий спосіб життя;
- Гіповітаміноз (низький рівень вітамінів в організмі);
- Переохолодження;
- Психосоматичні причини.
Симптоми при циститі
Він має яскраво виражені симптоми тому сплутати його з іншими діагнозами майже неможливо, однак самолікування може призвести до ускладнень, тому важливо за будь-яких симптомів звернутися до фахівця.
Симптоми циститу в жінок
Через фізіологічні особливості жінки мають більшу схильність ніж чоловіки, але і захворювання протікає у них в легшому форматі. Цистит у вагітних також часто має місце, оскільки зростання матки, яка зміщує органи, спричиняє неповне випорожнення сечового міхура.
Отже, які симптоми циститу у жінок:
- Часті походи в туалет та невелике виділення сечі;
- Мутна сеча, можливо з домішками крові
- Неприємний запах сечі;
- Біль у попереку;
- Можливе незначне підвищення температури.
Симптоми циститу у чоловіків
Симптоми у чоловіків не відрізняються від жіночих, однак захворювання протікає у більш важкому форматі та може призвести до ускладнень у разі неправильного або і зовсім відсутності лікування. У деяких випадках у чоловіків даний діагноз може бути пов’язаний з іншими проблемами сечовивідної системи, такими як запальні процеси в передній частині сечовипускного каналу або простатит. Важливо негайно звернутися до лікаря, якщо виникають ознаки, щоб отримати відповідне лікування та запобігти ускладненням.
Діагностика гострого циститу
Запалення сечового міхура, як і будь-яке захворювання потребує встановлення точного діагнозу. Для подальшого лікування циститу лікар уролог призначить такі обстеження:
- Загальний аналіз сечі
- Бакпосів сечі
- УЗД сечового міхура
- Проведення гінекологічного огляду (для жінок)
Запалення сечового міхура лікування
Вчасне звернення до лікаря – найважливіший етап вашого лікування. Подальше лікування захворювання буде залежати від типу запущеності діагнозу.
Гострий цистит лікування
Гострий цистит – це запальний процес у слизовій оболонці сечового міхура, який характеризується раптовим початком симптомів. Це найпоширеніша форма циститу. Симптоми гострого циститу включають часте та нагальне схоплення сечі, біль або пекучість під час сечіння, а також можливий неприємний запах сечі. Зазвичай він викликається інфекцією, зазвичай бактеріальною, і може бути успішно лікуваний за допомогою антибіотиків та симптоматичного лікування. Найчастіше при такому діагнозі лікар уролог призначає постільний режим та збільшення прийому води на добу. Крім цього ваше лікування складатиметься з:
- антибактеріальних препаратів
- знеболювальних ( при сильних больових відчуттях)
- а також сечогінних препаратів.
Лікування хронічного циститу
Хронічне запалення – це тривалий запальний процес у слизовій оболонці сечового міхура, який триває протягом тривалого періоду часу, часто більше шести тижнів. Він може виникати як на фоні недостатнього лікування гострого циститу, так і внаслідок повторюваних інфекцій сечовивідних шляхів або інших патологічних процесів. Симптоми хронічного запалення можуть бути менш вираженими порівняно з гострим, але вони можуть впливати на якість життя пацієнта та вимагати системного лікування та довгострокового управління захворюванням. При хронічному циститі, лікар шукатиме збудник даного захворювання. Лікування включатиме:
- Антибактеріальні препарати
- Корекція порушень, які викликали даний діагноз
- А також за певних показів ендоскопічну діагностику та маніпуляції.
Лікування циститу у вагітних
Лікування циститу у вагітних жінок є дуже важливим, оскільки ігнорування може мати серйозні наслідки як для самої вагітної жінки, так і для її неродженого дитини. Незважаючи на те, що у деяких випадках цистит може пройти самостійно, у вагітних жінок рекомендується негайно звертатися до лікаря для отримання відповідного лікування. Вагітність – це дуже важливий етап у житті кожної жінки, тому все лікування повинно призначатись лише лікарем, який веде вашу вагітність. Найчастіше при лікуванні циститу у вагітних жінок використовують курс антибіотиків, які не шкодять ні майбутній мамі, ні дитині.
Лікування циститу у Шпиталі Шептицького
Консультація уролога – це перший ваш крок до лікування циститу. У Шпиталі Шептицького ви можете пройти повне обстеження та лікування даного захворювання кваліфікованими спеціалістами.
З турботою про вас у професійній клініці здоров’я та любові.