Як підготуватись до колоно- та гастроскопії? - Шпиталь Шептицького - Київ

Як підготуватись до колоно- та гастроскопії?

Колоноскопія – медична процедура, під час якої використовується спеціальний інструмент, для огляду внутрішніх стінок товстої кишки та кінцівки тонкої кишки. Цей метод дозволяє точно діагностувати різні захворювання, включаючи злоякісні та доброякісні новоутворення в прямій та ободовій кишці, неспецифічні запальні захворювання, такі як виразковий коліт і хвороба Крона, а також вроджені аномалії розвитку товстого кишківника.

Як підготуватись до колоноскопії?

Підготовка до колоноскопії починається за 2-3 дні до самої процедури і вимагає дотримання певної дієти. Слід виключити з раціону такі продукти, як:

  • Свіжі овочі, фрукти та ягоди, а також зелень, гриби і горіхи;
  • М’ясо у великих шматках і ковбасні вироби;
  • Чорний хліб, хліб з висівками і здобу;
  • Незбиране молоко і сир;
  • Газовані напої.

Також процедура вимагає очищення кишківника за схемою:

 

Як підготуватись до гастроскопії?

Пр гастроскопії використовується гастроскоп, тонкий гнучки трубопровід з оптичною системою і камерою на кінці, для огляду внутрішньої поверхні стравоходу, шлунка і початкового відділу дванадцятипалої кишки. Цей метод дозволяє лікареві оцінити стан слизової оболонки, виявляти патології, такі як виразки, запальні процеси, пухлини, а також виконувати біопсію для подальшого аналізу.

За 2 доби перед гастроскопією виключіть з раціону гострі страви, насіння, горіхи та шоколад, а також алкогольні напої.

Напередодні уникайте важких продуктів з великим вмістом клітковини, таких як сири, жирне м’ясо, салати з майонезом, риба, перловка, бобові та цільнозерновий хліб. Замість цього включіть у раціон нежирний сир, гречку, біле куряче м’ясо, салат, картопляне пюре та паровий броколі.

 

Записатись на прийом та діагностику фахівця можна за номером телефону:
? 0800 200 112
    telegram