Як "підняти" імунітет? - Шпиталь Шептицького - Київ

Як “підняти” імунітет?

Імунітет — це спосіб захисту організму від живих тіл і речовин, які несуть на собі ознаки чужорідної генетичної інформації. Імунна система людини здатна не тільки розпізнати всі чужорідні для неї тіла (бактерії, гриби, віруси, найпростіші), але й нейтралізувати та знищити їх.

Сьогодні на полицях магазинів та аптек ви можете знайти багато таблеток та сиропів, що «підвищують» або «підтримують» імунітет. Але, усе це не має ніякого наукового обґрунтування, оскільки теоретичне підвищення імунітету є фактичним збільшенням кількості імунних клітин в організмі.

Штучно збільшити кількість імунних клітин особливо складно, адже в імунній системі дуже багато їхніх типів, що реагують на безліч різних мікроорганізмів. Які конкретно клітини треба «наростити» у випадку тої чи іншої хвороби і на скільки — визначити і проконтролювати неможливо.

Усі, так звані, “імуномодулятори” та “імуностимулятори”, які вам пропонують для профілактики вірусних захворювань – це звичайні фуфломіцини (препарати, які не мають доказової бази та не використовуються у жодній країні , окрім територій пострадянського простору).

То як все ж таки “підвищити” імунітет?

Першим і найважливішим кроком до підвищення імунітету є здоровий спосіб життя. Кожна частина вашого тіла, зокрема імунна система, працюватиме краще, коли ви підтримаєте її здоровими звичками:

  • не куріть;
  • регулярно вживайте фрукти й овочі;
  • більше рухайтесь;
  • частіше бувайте на свіжому повітрі;
  • підтримуйте здорову масу тіла;
  • не зловживайте алкогольними напоями;
  • достатньо спіть;
  • уникайте стресів;

На жаль, дуже часто дотримуватись таких правил значно важче, ніж просто прийняти чарівну пігулку.

Також важливо пам’ятати, що вакцинація – це ще один дієвий спосіб зберегти здоров’я і не дозволити хворобам “підривати” імунітет. Від сезонних хвороб теж є вакцини.
Саме тому особливо важливо зробити щеплення пацієнтам із групи ризику: дітям до трьох років, вагітним, літнім людям та пацієнтам з хронічними захворюванням. Тож замість того, щоб витрачати кошти на ліки з сумнівною ефективністю, краще витратити їх на щеплення!

telegram